czapka turban dziewczęcy na jesień wiosnę różowy z kokardą

Jaka czapka dla dziecka, noworodka i niemowlaka?

Jaka czapka dla dziecka będzie najlepsza?

Kiedy za oknem robi się chłodniej nadchodzi czas, w którym zaczynamy myśleć o tym jaką kupić dziecku czapkę na głowę. W rezultacie chodzimy do internetu lub jedziemy do sklepu z odzieżą dla dzieci w poszukiwaniu tej jednej, jedynej wymarzonej. I nagle okazuje się, że wybór jest tak ogromny, że gubimy się w gąszczu zdjęć i informacji, zupełnie nie wiedząc, która czapeczka dla dziecka będzie najbardziej odpowiednia.

Dzisiaj chciałabym wyjść na przeciw tym wszystkim wątpliwościom i podzielić się moim kilkuletnim doświadczeniem. Od „ładnych” kilku lat szyję czapki dla noworodków, niemowlaków i starszych dzieci. Początkowo dobór materiałów, kroju i sposobu szycia były dla mnie wielkim wyzwaniem. Można by pomyśleć to tylko czapka, co tutaj jest trudnego, żeby ją uszyć?

Od zawsze zależało mi na kilku istotnych kwestiach projektując dziecięce czapki. Zaprojektowana czapeczka przede wszystkim powinna być wygodna i komfortowa w noszeniu, a materiał ciepły i jednocześnie przewiewny – oddychający. I oczywiście bezpieczny dla dziecka.

Zacznijmy jednak o pór roku.

Jaka czapka na wiosnę i jesień dla dziewczynki i chłopca?

Wiosna i jesień to tak zwany okres przejściowy, w którym zdarzają się zarówno ciepłe jak i chłodniejsze dni. To okres, w którym szczególnie ważne jest, aby czapeczka chroniła głowę dziecka przed zimnem, a jednocześnie nie przegrzewała jej. Zatem istotny jest tzw. złoty środek. Z pewnością sprawdzą się w tym czasie czapki z pojedynczej warstwy dzianiny. W związku z tym ważne jest aby materiał, z którego wykonana jest czapka zawierał jak największą ilość włókien naturalnych.

Dlaczego?

Materiały z wysoką zawartością włókien naturalnych tj. bawełna zapewnią ciepło nie powodując przegrzania głowy dziecka, a tym samym noszenie czapki będzie komfortowe i przyjemne. A to niewzykle ważne przy dziecięcych zabawach na świeżym powietrzu.

Ważne!

Unikaj materiałów z wysoką zawartością poliestru, akrylu. I wszystkich sztucznych materiałów, które będą miały kontakt ze skórą twojego dziecka.

Zwracaj uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa tj. Oeko Standard 100 lub GOTS. Aby materiał był bezpieczny dla zdrowia twojego dziecka.

Moje propozycje na czapki i chusty dla dziewczynki znajdziecie w sklepie La Bambam w zakładce czapki i chusty. Gdzie znajdziecie różne warianty kolorystyczne i wiele wzorów i krojów. W rezultacie każdy znadziej coś dla siebie.

czapka turban z falbanką dla dziewczynki
welurowa czapka dla dziewczynki na jesień wiosnę

Jaka czapka dla dziecka na zimę?

Czapka dla dziecka na zimę zdecydowanie powinna być ciepła. A także równie istotne jest żeby materiał „oddychał”. W związku z tym na zimowe czapki dobrze jest wybrać te z dodatkowym ociepleniem, te na pewno sprawdzą się na mroźną zimę, na tą cieplejszą powinna wystarczyć czapeczka z pojedynczej warstwy materiału. Dlatego właśnie projektując czapki dziecięce do mojego sklepu La Bambam zadbałam o możliwość wyboru pory roku, a każdą czapeczkę możesz wybrać w komplecie z chustą. Ponieważ ochrona szyi twojego dziecka jest równie ważna.

Jaka czapeczka dla dziecka na lato i cieplejsze dni?

A co wybrać, gdy pogoda zacznie dopisywać, a temperatura będzie wyższa i stanie się bliższa letniej niż tej wiosennej? 

Właśnie wtedy świetnie sprawdzą się wszelkie kapelusze jako czapeczka dla dziewczynki, chusty na głowę dla dzieci oraz lekkie muślinowe turbany z chustą, a także muślinowe opaski dla dziewczynek, które zaprojektowałam właśnie na taką cieplejszą aurę. Z myślą o ochronie przed promieniami słonecznymi. A także często przed na przykład morską bryzą.

Poniżej przedstawiam ci moje letnie muślinowe turbany dla dziewczynek. Właśnie te na pewno sprawdzą się na wakacyjnych miłych wyprawach.

muślinowa opaska  i chusta dla dziewczynki na lato
miętowy muślinowy turban dla dziewczynki czapeczka na lato

Jak zmierzyć obwód główki do czapki?

Należy zacząć od zmierzenia obwodu głowy po skosie, razem z uszkami. Dlatego żeby czapka dobrze układała się na główce i nie zsuwała się na oczy należy wybrać rozmiar czapki/opaski nieco mniejszy niż obwód główki lub równy jemu. 

Obwód główki:

35-38 cm – orientacyjny wiek 0-2 miesięcy

39-42 cm – orientacyjny wiek 3-6 miesięcy

43-46 cm – orientacyjny wiek 6-14 miesięcy

47-50 cm – orientacyjny wiek 1-3 lat

50-54 cm – orientacyjny wiek 4-8 lat

54- … – starsze dzieci i dorośli

WAŻNE!

Pamiętaj, każde dziecko rozwija się i rośnie w innym tempie dlatego często dzieci w tym samym wieku mają zupełnie różne obwody główki.

Turbany i opaski z wymiennymi kokardami

Zapomniałabym napisać o jeszcze jednej ważnej kwestii dotyczącej wyboru czapki dla dziewczynki. Wygląd ma znaczenie ponieważ małe dziewczynki lubią się przebierać i tworzyć swoje własne stylizacje. A to właśnie możliwość wyboru czapki przez nie same ma istotne znaczenie. Dziewczynki uczą się i poznają w ten sposób siebie  i swoje upodobania, ale przede wszystkim możliwość samodzielnego wyboru sprawia, że czują się ważne. A to najlepszy fundament na przyszłe życie 🙂

czapki opaski handmade dla dziewczynki pinup

Nikt nie lubi nudy, a szczególnie dzieci. Dlatego właśnie stworzyłam możliwość doboru dodatkowych kokardek pasujących zarówno do czapek i opasek. Wybierając dodatkowe w  sekcji wymienne kokardy stworzycie razem coś fajnego!

Zaobserwuj mnie w Social Media i zobacz wszystko od kuchni

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *